Iskolakert

Enyedi Attila - volt tanítványunk - érdekes kisérletet végzett iskolakertünkben.

Az eredményekről az alábbiakban olvashatnak.

A cikket itt tekintehtik meg: link

(Enyedi_Attila_Taviranyitasu dronokkal keszitett idosoros felvetelezes felautomatizalt - automatizalt modszerekkel)

Növényzet változása idősoros felvételen

Kb. 20 képből összerakott ultranagy felbontású légifelvetél a kert területéről, illetve
annak 100%-os kivágása.

Beköszöntött a tavasz!

Az iskolakertben nyílnak a virágok, minden színes. A "kis" kertészek fáradhatatlanul ápolják és gondozzák  a kertet.
A tavasz csalhatatlan közeledtét jelzi, hogy még 3 vadkacsa is meglátogatta iskolai tavunkat.

(Katt a képre!)

Köszönjük az áldozatos és fáradhatatlan munkát Adrien néninek és a "kis" kertészpalántáknak.

A „Sulikert” története

Iskolánk pedagógiai programjában kiemelkedő szerepe van a környezeti nevelésnek. 2005 óta vagyunk ökoiskola, 2010-ben és 2012-ben nyertük el az örökös ökoiskola címet.

A 2008-2009-es tanévben nyertük el a Madárbarát kert címet,ezen kívül iskolánk tagja a KOKOSz-nak (Környezetvédelmi Oktatóközpontok Országos Szövetségének).

Az iskolakertet 1991-ben alakították ki a hatalmas udvar Fehérvári út felé eső részén. A tavat pedig 2004 tavaszán hozták létre a gyerekek, szülők és az iskola pedagógusainak segítségével.

A kertben különböző élőhelyeket mutatunk be: találhatunk itt erdő-részletet, veteményes kertet, évelő ágyásokat gyümölcsfákkal, fűszer- és gyógynövény sziklakertet, madárbarát keretet, cserjés területet és a kert legfőbb látványosságát, a tavat.

Kertünk nagy előnye, hogy a város közepén, lakótelepen élő gyerekek tanulmányozhatják az egyes élőhelyek növényeit, állatait, megismerkedhetnek a kertészkedés alapjaival, a veteményesben konyhakerti növényeket termeszthetnek, a környék madarait etethetik, figyelhetik meg.

A kertben a természetismeret – biológia órákon kívül rajzórákat, osztályfőnöki órákat, napközis- és szakköri foglalkozásokat is lehet tartani.

A kert tanári felügyelettel bármikor látogatható. A 2013-14-es tanévben kezdtük el a „Sulikert-tanösvény” kialakítását, melynek felfedezéséhez jó tanulást és jó szórakozást kívánunk!

A Sulikert szakkörösei