Egy hét a hulladékcsökkentés jegyében

Iskolánkban 2015. november 13-tól 27-ig tartottuk az „Egy hét a hulladékcsökkentés jegyében” c. Európai Uniós projektet. A projektben a 3.a, 3. z, és a 4.a 4.z alsós osztályok tanulói vettek részt.

A hét eseményeivel és tapasztalataival kapcsolatban az alábbi linken találnak egy rövid beszámolót.

Iskolánk csatlakozott az Európai Hulladékcsökkentési Hét c. projektjéhez.

A projekt célja akcióötletek megvalósításával felhívni a figyelmet a hulladékkeletkezés megelőzésére. Népszerűsíteni a termékek újra használatát, valamint az anyagok újrahasznosításának fontosságát, a tudatos és felelősségteljes gondolkodás kialakítását.
A projekt 2015november 21-29. között zajlik. Iskolánk az újrahasznosítás témakörhöz kapcsolódott, melyben négy alsós osztály vesz részt: 3. a, 3. z, 4. a, 4. zAz akció célja egy közösségi program keretében felhívni a figyelmet a hulladékképződés megelőzésének fontosságára.

Az elkövetkező két hétben az alábbi tevékenységben fogunk részt venni:
  • November 16-tól november 27-ig folyamatosan mérjük az osztályokban keletkező hulladékot.
  • November 23-án, 16-17 órakor Ruhabörzét tartunk a szülők bevonásával.
  • November 24-én 15-16 órakor Könyv, írószer és játék cserebere börze lesz a résztvevő osztályoknak az ebédlőben.
  • A projekt folyamán tízórais vászonzsákokat is dekorálunk.
  • November 27-én (pénteken) zárjuk az iskolai projektet.
  • A projekt végén, a börzén megmaradt tárgyakat jótékony célra ajánljuk fel.

A projekt támogatói a következők:
Magyar Környezeti Nevelési Egyesület
Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőség
Nemzeti Hulladékgazdálkodási Igazgatóság
Az EU pénzügyi támogatásával

További információk a projekttel kapcsolatban: www.hulladekcsokkentesihet.hu
A projekt megnyitóján készült fényképek pedig itt tekinthetőek meg.